Prázdny
Prázdny

DUBOVÉ PARKETY

DESIGN DUBOVEJ PODLAHY

Prázdny

DUB – Quercus robur

Objemová hmotnosť vysušený: 700kg/m3
Tvrdosť podľa testu JANKA: 1350kg/cm2 (1001-1500 veľmi tvrdé), tvrdosť (MPA): 37
Vedenie tepla : 0,18/ W/mK (tabuľková hodnota pre dub, tepelný tok kolmo na vlákna, vnútorné prostredie.)

So stabilnou kvalitou a pôvabným vzhľadom sa dubová podlaha stala symbolom ušľachtilosti a dôstojnosti, ktorú po stáročia s obľubou vyberali rôzne generácie na celom svete. Jej výber v súčasnosti je voľbou aj pre budúcnosť.

Pod značkou DUBOVE-PARKETY.SK už od roku 2007 podlahy navrhujeme, vyrábame a montujeme.
Našu súčasnú produkciu charakterizujú nasledovné vlastnosti:

 • parkety sú vyrobené zo starostlivo vyberaného a vytriedeného duba bohatého na prírodný tanin, ťaženého v oblasti s kontinentálnou klímou. Dub je preto o niečo tvrdší, má inú farbu a krajšiu kresbu s plynule vykreslenými sukmi.
 • šetrne sušené drevo s dôrazom na zachovanie pôvodných látok v dube. Masívne dubové dosky sú najprv sušené, potom spojené s jadrom podlahy, nakoniec rozrezané a spracovávané už ako masívna doska. Povrch viditeľného duba takýmto postupom nebol exponovaný v sušičke pričom má správnu hodnotu vlhkosti KILN DRY 8+/-2% so zachovaním prírodných látok, hlavne taninu
 • štandardná hrúbka podlahy je 16mm z toho masívny dub až po úroveň pera 4mm pri šírke obvykle 180mm (140-260mm). Prijateľný pomer hrúbky podlahy k šírke je garanciou tvarovej stability (odolnosť voči korýtkovaniu).  Profesionálny spoj pero drážka kompenzuje mikropohyby dreva, vďaka nemu sa vyhneme pri inštalácii vytvoreniu jednej veľkej plávajúcej dosky (vzniká pri tzv. klik podlahách), takže podlaha je aj do budúcnosti zvukovo lepšia, hlavne nepraská v spojoch (praskavý zvuk pri chodení častý pri tzv. klik plávajúcej podlahe).
 • jadro podlahy tvorené tvrdým drevom v 8 tenkých vrstvách preložených o 90° (full birch multilayer) je jednou z najstabilnejších konštrukcii drevených podláh. Rovnaká hustota jadra konštrukcie a povrchu z masívneho duba 700-740kg/m3, má vplyv ako na kročajový zvuk zhodný s plným masívom, tak aj na stabilitu tvarovú a rozmerovú. Podlaha preto nekorýtkuje, nezráža sa a neexpanduje.
 • pre podlahové vykurovanie ale aj iné vlhkostne nestabilné prostredie sú parametre ako hustota podlahy a stabilita konštrukcie podstatné. Kvôli vyššej hustote listnatého dreva má hustejšia podlaha lepšiu tepelnú vodivosť ako podlaha s mäkkým jadrom z ihličnatého dreva (naše podlahy majú hustotu nad 700-740kg/m3, bežné 3-vrstvové len 400-450kg/m3). Stabilita jadra z 8 tenkých vrstiev otočených o 90° je tvarovo a rozmerovo citeľne lepšia ako 3-vrstvová konštrukcia. Keďže kúrenie ma tendenciu drevo podsušiť, je táto vlastnosť jedna z najdôležitejších na podlahovom vykurovaní.
 • finálny dizajn a povrchová úprava s použitím ekologického prírodného oleja , tvrdého voskového oleja, tungového oleja, hitec hybridných olejov od dodávateľov z Talianska, Francúzska alebo Belgicka.

Jedinečnosť stoviek dizajnov naších podláh dosahujeme

 • kombináciou odtieňov (od prírodných cez svetlé až po tmavé)
 • reakciou taninu v dubovom dreve (jeho vysoký obsah umožňuje jedinečné dizajny našej kolekcie BELLA QUERCIA)
 • rôznymi štruktúrami povrchov (kartáč v rôznej sile, hobľovaný, katrovaný, hladký...)
 • formátom parkety so zrazenými hranami a harmonickým mixom uloženia (rovnaký model v krátkych, stredný alebo dlhých lamelách pôsobí ako úplne iný)
 • pridanými efektami ako tmelené praskliny, otvorené praskliny, hobľované hrany  
 • štandardnou ochranou povrchu alebo zvýšenou až po vodotesnú úroveň 

Základom najžiadanejšej XXL kolekcie sú dubové jednolamely veľkých dĺžok do 3000mm, stredných dĺžok do 1800mm, ekonomických malých dĺžok do 1350mm s kresbou dreva, ktorú inde nenájdete.

Pokládka s rôznou dĺžkou stripov 900-3000mm v harmonickom mixe umocňuje prírodný charakter a originalitu:

Výber odtieňov - od prírodných až po tmavé

Garancia 25 rokov na konštrukciu podlahy.

We use cookies so that we can provide you with the best user experience possible.    
Change settings